Puchar WKFT 2015

Witajcie!

Puchar WKFT 2014 zakończony – jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w tym roku przybyli na nasze zawody. Czas przymierzyć się do zawodów w roku 2015.

Z bardzo pozytywnym odzewem spotkała się nasza formuła free-style torów 50cio figurkowych. Chcielibyśmy poinformować zatem, że w roku 2015 utrzymujemy taki sam system ustawiania torów, przy zachowaniu wielkości HZ i odłegłości do celów zgodnie z regulaminem PFTA – wielu strzelców uważa ten element za bardzo istotny, ponieważ każde zawody lokalne, oprócz szlachetnej rywalizacji, są dobrym treningiem do zawodów ogólnopolskich rozgrywanych w Pucharze PFTA. Ponadto, co wydaje nam się istotne z punktu widzenia strzelców FT, na kazdym stanowisku będzie zawsze ustawiana dodatkowa figurka FT – w ten sposób tory staną się jeszcze bardziej dopasowane zarówno do konkurencji HFT jak i FT. Mamy nadzieję, że taka zmiana jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność naszych zawodów.

Informujemy zatem o terminach zawodów WKFT, jakie odbędą się w roku 2015:

26 kwietnia – I eliminacje Pucharu WKFT 2015
21 czerwca – II eliminacje Pucharu WKFT 2015
26 lipca – III eliminacje Pucharu WKFT 2015
3- 4 października- IV i V eliminacje Pucharu WKFT 2015, zawody zgłoszone do cyklu Pucharowego PFTA 2015
18 pażdziernika – VI eliminacje Pucharu WKFT 2015

Liczone będą cztery najlepsze starty.
Zawody będziemy rozgrywali w Wesołej oraz w Białobrzegach nad Zegrzem.

Powyższe ogólne informacje podajemy już teraz na wypadek gdyby inne grupy zechciały wziąć pod uwagę udział w naszym pucharze 2015 patrząc przez pryzmat zawodów organizowanych przez siebie. Natomiast szczegółowe zaproszenia będą publikowane w tym dziale jak zwykle osobno do każdych zawodów, ze stosownym wyprzedzeniem.
Serdecznie zapraszamy! :)

W duchu informacji o terminach możemy przy tej okazji powiedzieć również, że obecnie toczą się rozmowy z kilkoma grupami w temacie zorganizowania w przyszłym roku międzynarodowych zawodów FT OPEN w nowej formule (np. analizowany jest możliwy udział zawodników dysponujących sprzętem do HFT). Same reguły, udział organizatorów itp są w trakcie domawiania ale czas i miejsce zostały już określone – odbędą się one w Białobrzegach, w dniach 6-7 czerwca 2015.