Puchar Zimowy 2018

Tegoroczny puchar zimowy składa się z 5 jednodniowych zawodów organizowanych przez poszczególne kluby strzeleckie:

14.01.2018 Jaworzno – SKŚ DSSR LOK

04.02.2018 Bohumin – HFT Beskydští Vzduchovkáři

18.02.2018 Łazy – KSP JURA LOK

04.03.2018 Mikstat – DGST LOK Beaver

18.03.2018 Zabrze – Hunter Team LOK

Inauguracyjne zawody odbyły się w Jaworznie na terenie strzelnicy miejskiej i zostały zorganizowane przez Śląski Klub Strzelecki DSSR LOK.

Na zawody przybyło ponad 70 zawodników z Polski oraz Czech. Oprócz tradycyjnych konkurencji FT, HFT1/2 zawodnicy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z broni ostrej. Pogoda dopisała, co prawda nie było śniegu ale lekko dodatnia temperatura i słaby wiatr sprzyjały zabawie.

Robert Szambelan z WKFT zajął (po dogrywce) 2 miejsce w kategorii FT, a drużyna WKFT 4 miejsce w składzie:

Robert Szambelan FT 100,00%

Artur Budny HFT2 86,79%

Piotr Remiszewski HFT1 94,34%

Maciej Hejnik HFT1 83,02%

Szczegółowe wyniki

Film z zawodów

Kolejne zawody Pucharu Zimowego zostały zorganizowane przez czeski klub HFT Beskydští Vzduchovkáři i odbyły się tradycyjnie na terenie fabryki JSB w Bochuminie.

„Grzyb atomowy” nad Bełchatowem w drodze do Bochumina

Fabryka JSB w Bochuminie

Uczestnicy II Zawodów Pucharu Zimowego

Ponad 90 zawodników, w większości z Polski, wzięło udział w zawodach !

Polscy zawodnicy  zdominowali miejsca na podium we wszystkich głównych kategoriach strzeleckich.